Pro své hosty AMANTIS VITAL SPORT HOTEL nabízí celou škálu rozmanitých aktivit pro zimní i letní období. Pro aktivní vyžití je v areálu hotelu nohejbalové hřiště. Nechybí ani možnost večerního posezení u ohýnku s opékáním na grilu. Za slunečného počasí je k dispozici i hotelová zahrádka s jezírkem a slunná terasa pro Vaši relaxaci.

Tipy na výlety

Letní období

Okolí hotelu je protkáno četnými turistickými a cyklistickými trasami, kde si na své přijdou rekreační, ale i aktivní sportovci. Je zde možnost různých kratších i pěších a cyklistických výletů, také možnost bruslení jak pro děti, tak i dospělé. V okolí hotelu se rozprostírají nádherné lesy, které jsou vyhlášeným houbařským rájem.

Mapu s tipy na cykloturistické výlety naleznete zde.

Zimní období

V zimním období je lokalita vyhledávána pro širokou škálu běžeckých tratí. V blízkosti hotelu je velká jediná běžecká trasa, kterou využívají milovníci a sportovci pro běžky. Trať je uzavřená v zimním období a směřuje od SOUŠE po Frýdlanské hranice. V těsné blízkosti se také nachází několik sjezdovek s lyžařskými vleky, které jsou permanentně zasněžovány, nejblíže nám je lyžarský areál Černá Říčka.

Mapu s tipy kam na běžky a lyžování naleznete zde.

Turistika v okolí

V okolí našeho hotelu se nachází rozmanité množstvích kulturních a přírodních památek, které by neměli uniknout vaší pozornosti. Například Mumlavský vodpád, Bílý potok, Krásná Máří, přehrada Josefův důl, sklářské muzeum a další…

Vodopády Černé Desné

Od roku 2013 se staly přírodní památkou. Díky sklonu průtoku a kamenitému prostředí se vytváří peřeje. Od hotelu se vydáte po modré turistické cestě a napojíte se na červenou turistickou trasu, která Vás provede kolem 5 vodopádů Černé Desné, které mají výšku od 2 metrů do 7 metrů . Jedná se o příjemný okruh, který byste si neměl nechat ujít.

Protržená přehrada

V roce 1915 byla postavena přehrada Desná kvůli opakovaným záplavám osad pod přehradou. V roce 1916 se přehrada protrhla a zničila 33 domů a 69 poškozených domů. Naleznete zde vyhlídkovou plošinu a samo obslužný bar v lese. Od hotelu se můžete vydat lesem až k Protržené přehradě a pak se vrátit zpátky přes žlutou cyklotrasu a okolo vodní nádrže Souš zpět na hotel.

Vodní nádrž Souš

Vodní nádrž Souš je velká vodní plocha, která slouží jako zásoba pitné vody pro Jablonec n. N. Objem nádrže je 7 561 000 m3 s plochou 85,89 ha. Díky zákazu rybolovu a koupání je voda průzračně čistá. Okolo vodní nádrže vede silnice, po které můžete jít a užít si pohled na vodní plochu. Souš je pouze 2,5 km od hotelu a lze se napojit na výlet přes Protrženou přehradu.

Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky

Skrz rašeliniště vede naučná stezka Tři Iseriny , která Vás provede zajímavým rašeliništěm. Od roku 1960 se jedná o přírodní rezervaci. Rozloha rašeliniště je 112 ha. V nadmořské výšce 880 metrů si můžete prohlédnout průchodem mezi dvojicí horských hřebenů (vlašský a středním jizerským) za doprovodu potoku Jizerka. K rašeliništi se můžete přiblížit autem na Jizerku, kde je muzeum Jizerských hor.

Rozhledna Štěpánka

Novogotická Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor na vrcholu Hvězda. Byla vystavena v roce 1847. Z rozhledny je pěkný výhled za pěkného počasí můžete spatřit Krkonoše, Jizerské hory, ale i Zvičinu, Mužský, Bezděz, Ralsko a Lužické hory. Rozhledna je totiž 24 metrů vysoká. Poblíž rozhledny je dřevěný stánek s občerstvením. Ke Štěpánce se můžete přiblížit autem 300 m od rozhledny, jinak je rozhledna 10 km od hotelu.

Rozhledna-Maják a muzeum Járy Cimrmana

V Příchovicích najdeme rozhlednu ve výšce 23,7 m postavenou v roce 2013. Konstrukce je vzdušná z borového dřeva a v přízemí se nachází Muzeum Cimrmanovy doby. Kousek od rozhledny je Lesopark na Sluneční pro děti a pohádková cesta kde spatříte Šípkovou Růženku, Dvanáct měsíčku, Princeznu na hrášku či Sněhurku a 7 trpaslíků.

Mumlavský vodopád

Když pojedete okolo Harrachova, nenechte si ujít návštěvu Mumlavského vodopádu, ke kterému dojdete podél řeky Mumlavy, jak jinak. Na tohle překrásné místo se dostanete od sklárny pohodlnou červenou turistickou značkou nebo můžete zvolit druhou možnost, kterou je značka modrá, vedoucí od autobusového nádraží, a ta je kratší. V okolí Harrachova můžete na řekách najít více podobných úkazů, jako je tento vodopád, ale určitě se tomu Mumlavskému nevyrovnají. Jeho výška dosahuje až 8 metrů a široký je 10 metrů. V každém ročním období je jiný, takže ať přijedete kdykoliv, vždy jej spatříte v jiné podobě.

Harrachov

Vzdálenost (10 km) - tenisové kurty, minigolf, letní bobová dráha, sklářské muzeum, Ski muzeum… V nejstarší sklárně v zemi i na světě můžete vidět nejen hutní výrobu a foukání skla, ale i sto let starou brusírnu, která je poháněna stejně jako před sto lety vodní turbinou.

Krásná Máří

Vyhlídkové skalisko 900 metrů nad mořem nad roklí Velkého Štolpichu. Pojmenováno na paměť rudného dolu z roku 1582. Skalisko je asi 18 metrů vysoké a opatřené železnými stupy a zábradlím.

Napište nám